THERMOEND MÜHENDİSLİK

AKÜMÜLASYON TANKI

Binalarda ve merkezi sıcak su sistemi bulunan her türlü tesiste,ısıtma ve soğutma sistemlerinde şartlandırılmış suyun hijyenik olarak depolanmasında kullanılır. ThermoEnd plakalı ısı değiştiriciler ile birlikte verimli ve ekonomik bir "Kullanım Sıcak Suyu Üretim ve Depolama Sistemi" oluşturur.

AKÜMÜLASYON TANKI

ÖZELLİKLERİ

AKÜMÜLASYON TANKI

AVANTAJLARI

Yapı ve tesis gibi yerlerde kullanma sıcak suyu talebi günün belli saatlerinde en yüksek değerlerde seyrederken, diğer zamanlarda ortalama gereken debinin altında kalabilir. Ayrıca, kullanım esnasında, her an ani talep dalgalanmaları ile de karşılaşılabilir. Bu yüzden, sistemin talep profiline de bağlı olarak, kullanım sıcak suyunun depolama yapılmadan sadece plakalı ısı değiştiriciler kullanılarak hazırlanması pek çok sakınca yaratabilir. Bu problemi çözmek için en etkili yöntem:

"ThermoEnd Plakalı Isı Değiştiriciler ile birlikte ThermoEnd Sıcak Su Akümülasyon Tanklarının da kullanılmasıdır."

Böylece, Kullanım yerlerine gönderilen su sıcaklığının aşırı dalgalanması engellenebilir ve bu sayede, kullanım konforu artırılabilir; Talepte olabilecek ani düşüşler nedeni ile kullanım yerlerine giden su sıcaklığının aniden yükselme riski engellenebilir ve bu sayede, kullanım güvenliği artırılabilir.

AKÜMÜLASYON TANKI

KULLANIM ALANLARI

AKÜMÜLASYON TANKI

BAĞLANTI ŞEMALARI