THERMOEND MÜHENDİSLİK

BOYLER

Boyler, su ısıtıcılar içerisindeki serpantin ya da rezistans sayesinde suyu ısıtan ve depolayan tesisat malzemeleridir. Boylerler yapıları bakımından üçe ayrılırlar.

  • Tek Serpantinli Değiştirilebilir Boyler

    Tek serpantin sayesinde su ısınması sağlanır.

  • Çift Serpantinli Değiştirilebilir Boyler

    Çift serpantin sayesinde ısınması sağlanır.

  • Elektrikli Boyler

    Elektrik enerjisi sayesinde su ısınması sağlanır.

BOYLER

TEK VE ÇİFT SERPANTİNLİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR BOYLER

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre çeşitli hacimlerde ve serpantin kapasitesine sahip olarak üretilmektedir. 100 litreden 6000 litreye kadar depolama kapasitesi ile çeşitli boyutlarda müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

BOYLER

ÖZELLİKLERİ

Kazan, ısı pompası, güneş enerjisi gibi primer (ısıtıcı) ısı kaynaklarından gelen ısıtıcı akışkan, boyler içerisinde bulunan spiral serpantinler içerisinden geçerken, şebeke suyu tank içerisinde ve serpantinin dış yüzeyinden geçmektedir. Bu sayede primer (ısıtıcı) devre akışkanın enerjisi ile iki akışkan birbirine karışmadan şebeke suyunun hızla ısıtılarak kullanım sıcak suyu üretilmesi ve tank içerisinde depolanması sağlanır. Boyler içerisinde gövde üzerinde bulunan flanşa takılan gerekli ısı transfer kapasitesine sahip boru tip serpantin ile ısı transferi gerçekleşmektedir. Gerekli durumlarda bu boru tip serpantin çıkartılıp temizlenebilir ve değiştirilebilir. Katodik koruma için magnezyum anod ile teçhiz edilmiştir. Değiştirilebilir serpantin boruları kullanıcı isteği ve uygulamanın özelliklerine uygun olarak paslanmaz çelik veya bakır malzemeden imal edilebilmektedir. ThermoEnd boylerler Poliüretan köpük izoleli ve İçi emaye kaplı, %100 hijyenik çelik tanklardır. Ayrıca müşteri isteğine göre iç yüzey kaplaması DIN 4753-3 standartına uygun glasslined emaye uygulaması yapılmaktadır.

BOYLER

ELEKTRİKLİ BOYLER

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre çeşitli hacimlerde ve serpantin kapasitesine sahip olarak üretilmektedir. 100 litreden 6000 litreye kadar depolama kapasitesi ile çeşitli boyutlarda müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

BOYLER

ÖZELLİKLERİ

ThermoEnd elektrikli boylerler, Çift kat emaye kaplı tek veya çift ısıtıcı rezistanlı veya paslanmaz çelik elektrikli ısıtıcılı olarak teslim edilebilir. Elektrikli boylerlerin yapısı ana gövde, rezistans, elektrik panosu, termometre ve izolasyondan oluşur. Katodik koruma için magnezyum anod ile teçhiz edilmiştir. Isıtıcı rezistanslar özel tasarımı sayesinde tank içerisinde soğuk bölge kalmadığından bakteri ( örn. legionella ) üremesi riski engellenir. Ayrıca tankta homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Bu homojen ısı dağılımı sayesinde tüm ihtiyaçlar için yüksek miktarda sıcak su sağlar. Kullanma suyuyla temas eden yüzeyler yüksek nitelikli emaye ile kaplanmıştır, bu sayede hem korozyona karşı koruma hem de hijyen için gerekli şartlar sağlanmış olur.

BOYLER

KULLANIM ALANLARI

BOYLER

BAĞLANTI ŞEMALARI

Tek Serpantinli Değiştirilebilir Boyler

Çift Serpantinli Değiştirilebilir Boyler

Elektrikli Boyler