THERMOEND MÜHENDİSLİK

GIDA VE İÇECEK

Gıda maddelerinde hijyen son derece önemlidir. Bu yüzden gıda uygulamalarında kullanılan Eşanjörler tamamen paslanmaz olarak üretilir. ThermoEnd plakalı eşanjörlerin kullanıldığı sistemler aşağıdaki gibidir.

GIDA VE İÇECEK

PASTÖRİZASYON

Çiğ süt sağımdan hemen sonra hastalık yapıcı mikroorganizmalardan sterilize edilmelidir. Pastörizasyon işlemi sayesinde süt hızlı bir şekilde yüksek sıcaklıklara çıkartılır ve ardından sıcaklığın tekrar düşürülür. Bu sayede sütün içerisindeki bakteriler etkisiz hale getirilerek sütün raf ömrü uzatılır. Pastörizasyonda plakalı eşanjör kullanılmasının en büyük avantajı yüksek rejenerasyon değerlerine ulaşılabilmesidir. Süt plakalı eşanjör içerisinde bir döngü içerisindedir bu sayede ısıtmadan gelen ve soğutma kademesine giden sıcak süt ile ısınmaya giden soğuk süt rejenere kademesinde çarpışarak ısı transferi gerçekleştirilir. Bu sayede enerji tasarrufu ve zamandan kazanç sağlanır. ThermoEnd çok bölmeli plakalı eşanjörler pastörizasyon için tasarlanmıştır.

GIDA VE İÇECEK

PASTÖRİZASYON UYGULAMALARI

GIDA VE İÇECEK

FAYDALARI

GIDA VE İÇECEK

SERVİS

ThermoEnd servis ekipi gıda ve içeçek sektöründe bir çok firmaya plakalı eşanjör servis hizmeti sağlamıştır. Yetkin ve deneyimli teknik personelimiz, ekipmanınızla ilgili herhangi bir sorunu çözmenin en kısa yoludur. Sahada veya uzaktan çalışarak, planlanmamış duruşların nedenini bulurlar ve ekipmanınızdan mümkün olan en iyi çalışmayı elde etmenize yardımcı olurlar. ThermoEnd, tüm plakalı eşanjör modellerinin yedek parçaları yelpazesine sahiptir. Böylece yedek parça değişmesi durumunda hızlı bir şekilde ihtiyacınızı giderebiliriz. Ayrıca periyodik bakım anlaşmalarımızla eşanjörünüz için düzenli bir bakım planlaması oluşturabiliriz.