THERMOEND MÜHENDİSLİK

EŞANJÖR SERVİSİ

Modern endüstrinin hızlı gelişimi ile plakalı ısı değiştiriciler uzun süredir kullanılmaktadır. Eşanjör çalıştığı süre boyunca kokuşma, yağ kiri, kireç, tortu, polimer, korozyon, mikroorganizma ve diğerleri gibi pek çok kirlenme ortaya çıkacaktır. Eğer temizleme yöntemleri bilimsel değilse, çeşitli ekonomik kayıplara neden olur ve ısı transferini kötü etkileyebilir. Eşanjör ekipmanlarının temizliği endüstriyel üretimin önemli bir parçası haline gelir, bu nedenle profesyonel bir temizlik firması seçmeniz önemlidir. Plakalı eşanjörünüzün düzenli ve önleyici bakımı ile performansı korunur ve operasyonlar sorunsuz devam eder. Eğitimli bir servis ekibine sahip olan ThermoEnd, size kaliteli hizmetler sunmak için yılların servis deneyimi ile elinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

Kirlenme

Kirlenme

Plakalı ısı eşanjörü işini yaptığı sürece kirlenme ve kireçlenme kaçınılmazdır, hangi sıvı veya gaz geçişine, sıcaklık değişimine, yedek parçaların dayanıklılığına vb. bağlı olarak Plakalı Isı Değiştiricinizin ne sıklıkta temizleyeceğiniz konusunda kabaca bir tahminde bulunabilirsiniz. Küçük sızıntılar ve bakımı göz ardı etmek daha büyük sonuçlar doğurabilir. Eğer plakalı eşanjörünüzle ilgili bir bakım planı oluşturmadıysanız bir an önce keşif işlemini yapmanızı veya bizi aramanızı öneririz.

Temizlik

Temizlik

Plakalı Isı eşanjörünü temizlemenin iki yolu vardır. CIP (otomatik temizleme) ve manuel temizleme. CIP, plakaların karmaşık yapısından dolayı plakanın durgun bölgelerine yeterince ulaşamaz fakat kullanışlı bir temizleme yöntemidir. Öte yandan, manuel olarak temizlik yapmak kirliliği ortadan kaldırmanın en iyi yoludur. ThermoEnd Mühendislik olarak yetkin ve deneyimli servis personelimiz ile sizlerin yanınızdayız.